AdToDate News

КРАДЦИТЕ МУ СЕ ПРИДРУЖИЈА НА МЕКОЛИ КАЛКИН: Ѕвездите од „Сам дома“ повторно заедно

10 фев 2019 Creative

Џо Пеши, еден од главните негативци во легендарниот филм „Сам дома“ се приклучи во рекламната кампања на Гугл, а во која се рекреирани дел од сцените што пред триесет години ја забавуваа публиката. Видеото надмина гледаност од 13 милиони прегледи

КАКО СИ, БЛАГОДАРАМ, ТЕ САКАМ: Кои се најпреведуваните зборови во светот преку Гугл (видео)

10 фев 2019 Digital

Преведувањето, само по себе значи зближување меѓу луѓето од различни нации. Токму таа страна е истакната во новата рекламна кампања на глобалниот пребарувач, којшто беше прикажана минатата недела за време на финалето во американски фудбал

ДИЗЕЛ СЕ ПОДБИВА СО ИНСТАГРАМ-ЅВЕЗДИТЕ: Додека тие фотографираат храна, другите уживаат (видео)

10 фев 2019 Campaigns

Ѕвездите од социјалните мрежи, односно т.н. инфлуенсери се опседнати со тоа како ќе му се покажат на светот, наместо да уживаат во едноставна облека и во работите што ги опкружуваат. Тоа една од пораките од новиот рекламен серијал на „Дизел“

НОРВЕШКИ МАРКЕТИНГ БЕЗ ПРЕДРАСУДИ: Снимија реклама што не е за гледање во јавност (видео)

10 фев 2019 Creative

Рекламното видео е именувано „Food porn“ и во ниту еден момент не прикажува голoтии, ниту секс. Сè што им се „сервира“ на гледачите е примамлива и вкусна храна, но асоцијацијата во снимените сцени е многу јасна

Admen
Campaigns

НИВНИТЕ ДОСТИГНУВАЊА КАКО ПРИМЕР: Лицата со Даунов синдром не знаат за откажување (видео)

Со новото видео на гледачите им се укажува дека овие лица не се откажуваат лесно од своите стремежи и дека не знаат за никакви ограничувања, иако општеството многу често ги отфрла

13 фев 2019
Video

ADTODATE РЕПОРТАЖА: На Светскиот конгрес за мобилна технологија
ADTODATE ИНТЕРВЈУ: Дарко Булдиоски, специјалист за дигитален маркетинг
ADTODATE ИНТЕРВЈУ: Дамјан Дамјановски, стратег за дигитален маркетинг и иновации
ADTODATE ИНТЕРВЈУ: Хајмо Хамер, основач на групацијата „Крафтверк“
ADTODATE ИНТЕРВЈУ: Мирослав Варга, тренер за дигитален маркетинг
ADTODATE РЕПОРТАЖА: На Светскиот конгрес за мобилна технологија
23 ное 2017
Local

КАМПАЊА НА ПРОДУКЦИЈАТА НА „МЕДЕНА ЗЕМЈА“: Со купена тегла мед им помагате на децата од филмот

04 фев 2019

Кампањата се одвива преку интернет страницата на „Медена земја“, (http://honeyland.earth), од каде секој што е заинтересиран може да нарача тегла од 25 грама мед. Средствата што ќе бидат собрани, ќе бидат донирани за школување на децата

ГО ВАКЦИНИРАВ МОЕТО ДЕТЕ: Видеото со Катарина Ивановска за вакцинацијата е повторно актуелно

03 јан 2019

Видеото, иако е од април, повторно почна да се шири низ социјалните мрежи. Кампањата што тогаш беше дел од заедничка акција на Министерството за здравство и УНИЦЕФ, својата поента ја има токму деновиве

НЕМА ФОТОСЕСИИ СО ПЕЈАЧКИ И СПОРТИСТКИ: Пелистерка го замени календарот со апликација

26 дек 2018

Ова е големо изненадување од страна на Пелистерка, со оглед дека до сега нивниот календар беше препознатлив по фотографиите од познати лица од естрадата, како и од спортот. На календарот за 2017 година, се појави балканската музичка ѕвезда, Северинa

Digital