Hashtag: '#Nike'
Campaigns

ЗАЛУДНО ФРЛЕНИ МИЛИОНИ ЗА РЕКЛАМИ: Како една скината патика ги урна акциите на Најк (видео)

24 фев 2019
Тоа што требаше да биде триумф за Вилијамсон, и за Најк во исто време, се претвори во фијаско. После распадот на патиката, Вијамсон се здоби со повреда, а веќе следниот ден дојде и до пад на акциите на Најк, како и големо исмевање за компанијата
Campaigns

ЗА БЕЗБЕДНО ВОЗЕЊЕ: Форд промовира капа што спречува заспивање (видео)

09 дек 2018
Капата во себе содржи електронски сензори што се активираат на одредени движења на главата. Штом возачот почне да заспива, односно да прави движења со главата што се карактеристични за заспивање зад воланот, се активираат алармни сигнали
Digital

БРИТАНСКАТА ВЛАДА ОТКРИ ДОВЕРЛИВИ МЕЈЛОВИ: Фејсбук споделувал кориснички податоци со Тиндер

05 дек 2018
Објавени се околу 250 страници, при што некои од нив се обележани како „строго доверливи“. Според објавеното, компанијата на Закерберг им дала дозвола на некои компании да имаат пристап до податоци за корисниците на социјалната мрежа
Campaigns

МОЌТА НА „ФЕНСИ“ ПРОДАВНИЦИТЕ: Како чевли од 20 долари се продаваат за 600 (видео)

05 дек 2018
Како што можеше и да се очекува, големите „познавачи“ на модата од Лос Анџелес почнаа да им „симнуваат ѕвезди“ на обувките, без да знаат дека во раце ги држат моделите од „Payless“ што вредат десетици пати помалку
Campaigns

ХИСТЕРИЈА ВО САД ПОРАДИ ЕДНА РЕКЛАМА: Канонада од критики против „Најк“, a се огласи и Трамп (видео)

07 сеп 2018
Во канонадата од критики се вклучи и Доналд Трамп, американскиот претседател, кој преку „Твитер“ напиша: „Што ли мислеше Најк“ (What was Nike thinking)
Creative

ПРЕВИРАЊА ПОРАДИ ЦРНА КАЧУЛКА: Критики кон „Најк“ за ширење расизам

21 авг 2018
Критиките дојдоа откако на интернет страницата на „Најк“ се појавија рекламни фотографии за зимска качулка, што ја носи црномуресто момче
Digital

ПАЗАРОТ НА ТРУДОТ ПОДЕЛЕН МЕЃУ МАШИНИ И ЛУЃЕ: Како ќе изгледа невработеноста во иднина

26 јул 2018
Доколку машините навистина ни ја земат работата, тогаш ние ќе треба да ги ревидираме нашите улоги како човечки битија, да изградиме нови вештини и да одлучиме да ги пренасочиме сопствените ангажмани, економски и социјални
Digital

ИМА 90 ГОДИНИ И МИЛИОНИ ФАНОВИ: Запознајте ја Бади, најпопуларната Инстаграм-баба (видео)

23 јул 2018
Популарната старица вели дека отсекогаш била против правилата и дека сакала да искуси што е можно повеќе од животот. За искуството со „Инстаграм“ вели дека ѝ донело многу повеќе забава и доживувања од сè што искусила до сега
прикажани (од 1 до 8) од вкупно: 17 | следни
Напишавме