Hashtag: '#Nike'
Local

ЗДРОБЕНО ВОЗИЛО ВО ПАРК, КРВ НА ПРОЗОРЦИТЕ: Кампања за безбедност во сообраќајот во Македонија

23 јул 2018
Целта на кампањата е да се подигне свеста кај младите луѓе за безбедно и одговорно однесување во сообраќајот. Од тие причини возилото е поставено во Градскиот парк, каде фрекфенцијата на млади лица е значително поголема во текот на летните месеци
Creative

ЧЕТИРИ ЧАСА ЗЈАПАЊЕ ВО МАЧКИ: Илјадници луѓе во живо гледаа необичен експеримент на KFC

19 јул 2018
Иако овој обид, од прва звучи како да е бесмислен, на крај се покажа дека необичниот пристап на KFC кон рекламирањето е секогаш успешен. Повеќе од половина милион гледачи го следеа во живо видеото и го споделија десетици илјади пати
Campaigns

ПОСТАВУВАЈТЕ ШТО ПОВЕЌЕ ПРАШАЊА: Како добрите маркетинг агенции придобиваат клиенти

19 јул 2018
Ако го стесните вашиот опсег на работа и се фокусирате кон поле каде се останати само мал број потенцијални клиенти (а вие сте најдобри во тоа што токму тие клиенти сакаат да го добијат), тогаш нештата можат да станат многу поинтересни
Digital

КОЛЕГИ РОБОТИ НАМЕСТО ЛУЃЕ: Дали вештачката интелигенција ни ги краде работните места

18 јул 2018
Магазинот „The Drum“ направил разговор со професионалци од водечки дигитални компании. Тие дале интересни мислења за иднината на роботите и паметните уреди во нашето секојдневие и за можноста целосно да го заменат човекот
Digital

ИЗГУБИЈА МИЛИОНИ ФАНОВИ: Ештон Качер, 50 Цент, Ники Минаж - жртви на чистката на „Твитер“

16 јул 2018
Со бришењето на профилите, бргу стана јасно дека познатите музички и актерски имиња имале стотици илјади, а во одредени случаи и по неколку милиони, лажни следбеници
Creative

ФЕНОМЕН НА ТВИТЕР: Милиони луѓе зјапаат во лимон што се тркала (видео)

13 јул 2018
Се работи за двеминутно видео, снимено со мобилен телефон, а на кое се гледа голем жолт лимон како се тркала по улица. Во снимката не се случува ништо посебно. Лимонот само се тркала, поминува покрај автомобили, купчиња лисја од дрвја, вирчиња вода
Campaigns

ГИ НАДИТРИЈА ПОЛИЦАЈЦИТЕ: Шпанската ЛГБТ заедница го протна знамето „виножито“, забрането во Русија

10 јул 2018
Шпанската ЛГБТ заедница ангажирала шестмина свои приврзаници, од различни земји. Секој од нив облекол маица со боја што ја презентира неговата нација, а воедно го креира и знамето со боите на виножитото
Creative

ПАТИКИТЕ НЕ ГАРАНТИРААТ ПОБЕДА: „Најк“ со реална реклама за „моќта“ на обувките (видео)

12 окт 2017
Рекламата завршува со порака дека „Не можеш да гарантираш победа, но можеш да гарантираш борба“
прикажани (од 9 до 16) од вкупно: 17 | претходни | следни
Напишавме