Hashtag: '#хокеј'
Campaigns

КОГА ПР-СЛУЖБАТА СИ ЈА ЗНАЕ РАБОТАТА: Путин играше хокеј за промоција на рускиот национален спорт

30 дек 2018
На натпреварот учество земале и рускиот министер за одбрана Сергеј Шојгу, како и хокејарските ветерани Вјачеслав Фетисов и Павел Буре. Путин секоја година игра најмалку еден меч од аматерската хокеј лига во Русија
прикажани (од 1 до 1) од вкупно: 1
Напишавме