Hashtag: '#бренд'
Admen

Mе инспирираат клиенти што знаат што сакаат

14 авг 2017
Барајќи интересни кампањи и проекти на Adsoftheworld, наидовме на едно креативно решение од младиот парижанец, копирајтерот Силван Пап. Му пишавме дали сака да биде дел од Admеn за да ни раскаже нешто повеќе околу тоа што го работи...
Digital

Instagram со нова опција за мултипромоција

11 авг 2017
Instagram повторно им дава шанса на бизнис и регуларните корисници на оваа платформа да се промовираат. Овој пат, опцијата е мултимедијално проширена, односно можете да постирате неколку фотографии и видеа во еден пост.
Campaigns

Heineken за поддршка на првиот базен изграден на вода

10 авг 2017
Heineken ќе учествува во поддршката за изградба на лебдечки базен во една од реките во Њујорк. Иако жителите на градот изјавуваат дека ваков подвиг е лудост, група архитекти и дизајнери сeпак сакаат да го изградат. Heineken „скокна“ за поддршка.
Campaigns

Ако пуштиш најгласно, добиваш карта за концерт!

09 авг 2017
Агенцијата BBR Saatchi & Saatchi и Аmerican Express во Израел направија скриена награда за корисниците што ќе го ислушаат до крај нивното рекламно видео. Знаејќи го однесувањето на корисниците, ова е навистина изненадувачки контра потег :)
Campaigns

Dunkin без Donuts?

08 авг 2017
Американскиот бренд со франшизи ширум светот - Dunkin' Donuts реши дека можеби е време да се ребрендира името. Поентата е дека овој синџир ресторани не нуди само крофни, туку е лидер и во сегментот на кафе пијалаците.
Digital

Аlibaba и Маrriott заедно ќе го освојуваат кинескиот пазар

08 авг 2017
Аlibaba ќе ги поврзе патувањата на својата платформа со светскиот бренд хотели Marriott. Fliggy, дигиталната платформа со фокус на кинеските потрошувачи ќе биде првата станица за промовирање на услугите на хотелите од групацијата Merriott.
Campaigns

Топ 100 брендови за 2017

04 авг 2017
The BrandZ ги рангираше најдобрите 100 брендови во светот, во листата составена од страна на Кантар Милворд Браун, кој е дел од WPP адвертајзинг групацијата. Меѓу првите 10, водечки се технолошките компании, од кинескиот и американскиот пазар.
Admen

Дизајнирајте поубав свет!

03 авг 2017
Современите „сликари“ со дигитални алатки, го прават светот креативна визуелна трка за подобра фотографија, приказна, гиф. Затоа и си позборувавме малку со Илија Димкоски, дизајнер и ко-основач на Cherry Cannon.
прикажани (од 1 до 8) од вкупно: 69 | следни