Hashtag: '#Facebook'
Digital

НОВА МАКА ЗА ЗАКЕРБЕРГ: Казна од милијарди долари му се заканува на Фејсбук во САД

17 фев 2019
Висината на казната сè уште не е одредена. Но според пишувањето на „Вашингтон пост“, голема е веројатноста казната да го „изеде“ профитот од 6.9 милијарди долари што компанијата го пријави во последниот квартал од минатата година
Local

МНОГУ ФАЛБИ И МАЛКУ ДИСКУСИИ: Што прават македонските министри на социјалните мрежи

31 јул 2018
Најактивен, како што може и да се очекува, е премиерот Зоран Заев, на чија страница на „Фејсбук“ секој ден се појавуваат фотографии, видеа или статуси за актуелните општествено политички случувања во земјава
Digital

ТРЕБА ДА ЗНАЕ КАКО СЕ ОДНЕСУВАМЕ НА СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ: Фејсбук вработува специјалист од Македонија

30 јул 2018
Кандидатот треба да води контрола и за тоа што од Македонија се пласира на Фејсбук и лесно да препознава говор на омраза, лажни вести, спамирања, злоупотреби преку социјалната мрежа
Admen

ДАРКО БУЛДИОСКИ, NEW MEDIA: Измените на Фејсбук се поголем удар за медиумите, отколку за брендовите

01 фев 2018
Булдиоски им препорачува, како на брендовите, така и на медиумите, повеќе да ги користат и другите социјални платформи, особено „Инстаграм“, зашто, како што вели, тој е „златна кокошка“ за привлекување публика
Digital

БИДЕТЕ ПОДГОТВЕНИ: Цената за рекламирање преку „Фејсбук“ ќе се вивне до небо

29 јан 2018
Очекувањата се дека цената за рекламирање преку „Фејсбук“ ќе порасне за 25 проценти во период од три месеци, за 48 проценти во период од шест месеци и 79 проценти во период од 12 месеци. Тоа ќе има сериозен удар врз маркетинг индустријата
Digital

ДОСАДНИТЕ ОДАТ ВО АУТ: Фејсбук ќе ги прикажува само постовите со многу лајкови и коментари

22 јан 2018
Ако вашата фотографија, видео или текст не наидат на многу коментари, лајкови или какви било реакции, очекувајте набргу „Фејсбук“ да ве тргне од видното поле и на вашите пријатели. Социјалната мрежа ќе бара само интересна содржина
Digital

НАПЛИВ ОД МАЧИЊА, НАМЕСТО ВЕСТИ И РЕКЛАМИ: Што носи ригорозната промена на „Фејсбук“

15 јан 2018
Наместо вести и информации за продукти и услуги, ќе имате бескрајни постови за тоа што ви појадувале пријателите, каде ќе одат на одмор, или како нивните деца си поминале во училиште, коментираат познавачи на социјалните мрежи
Digital

РЕЗУЛТАТИТЕ СЕ ИЗНЕНАДУВАЧКИ: Колку „Фејсбук“ е штетен или корисен за менталното здравје (видео)

18 дек 2017
Дел од истражувањето покажало дека тие што само пасивно ја користеле платформата по десет минути дневно се во полошо расположение од тие што на истата платформа постираат активно и преку неа разговараат („четуваат“) со пријателите
прикажани (од 1 до 8) од вкупно: 30 | следни
Напишавме