Hashtag: '#реклама'
Campaigns

ТОКСИЧНА РЕКЛАМА ПРОТИВ МАЖИТЕ: Остри критики кон Gillette за новата кампања (видео)

15 јан 2019
Реакциите се кон новата кампања што почна да се емитува деновиве во САД, а во која главната порака е дека од мажите се бара да бидат подобри. Така и познатата фраза „The Best a Man Can Get“, стара три децении, доби нова, прашална форма
Digital

СЦЕНАРИО СМИСЛЕНО ОД МАШИНА: Новата реклама за Лексус е креирана од вештачка интелигенција

18 ное 2018
Во креирањето на сценариото биле искористени примери од реклами што освоиле награди на фестивалот во „Кан“, како и реклами што во изминативе десет години биле меѓу навлијателните во секторот за луксузни производи
Creative

ПРЕДНОСТА ДА СЕ БИДЕ ДИРЕКТОР: Со 30-тонски булдожер го здроби сетот за реклама (видео)

19 сеп 2018
Директорот, чие „дивеење“ влезе во рекламата, сакаше само да ги увери гледачите дека тоа што се презентира е реално и дека не се работи за некаква монтажа или лажен маркетинг
Campaigns

ЗАВРШИ СО КАРИЕРАТА, НО УШТЕ РЕКЛАМИРА: Усеин Болт победи и на трка во бестежинска состојба (видео)

13 сеп 2018
Авионот вообичаено се користи за научни цели и за тренирање на астронаутите. Но, овојпат тој беше искористен за скапо рекламно видео за новите чаши за астронаути, а кои се во производство на „Maison Mumm“.
Campaigns

ХИСТЕРИЈА ВО САД ПОРАДИ ЕДНА РЕКЛАМА: Канонада од критики против „Најк“, a се огласи и Трамп (видео)

07 сеп 2018
Во канонадата од критики се вклучи и Доналд Трамп, американскиот претседател, кој преку „Твитер“ напиша: „Што ли мислеше Најк“ (What was Nike thinking)
Creative

ПИЛЕШКО И ПИНГВИНИ: Како реклама со кокошки може да биде забавна и креативна (видео)

31 јул 2018
Главен лик во трите видеа е кокошка што зборува. Во едно од видеата таа случајно се појавува на Јужниот пол, каде владеат смрзнувачки температури и каде таа „разговара“ со пингвини, сфаќајки дека местото не ѝ е таму
Creative

ТЕНЗИЈА, ДРАМА, НАПНАТОСТ: Генијално видео на „Епл“ - што се случува кога ќе го заборавите пасвордот

10 јул 2018
Што доколку никогаш повеќе не можете да ја откриете лозинката со којашто сте се пријавиле во вашата нова банкарска сметка. Генијалната филмувана реклама на „Епл“, ја покажува токму таквата ситуација, проследена со сите тензични мигови
Creative

РУСКА КАЛИНКА И БИГ-МЕК: Забавна реклама на „Мекдоналдс“ за Светското фудбалско првенство (видео)

18 јун 2018
За разлика од голем број други рекламни видеа, познатите продукти на компанијата, како што се сендвичот „Бигмек“, пијалакот „Милкшејк“, помфритот, питата од јаболка, речиси и да се невидливи
прикажани (од 1 до 8) од вкупно: 99 | следни
Напишавме