Hashtag: '#CocaCola'
Campaigns

КАКО ВО СЕРИЈА ОД СЕДУМДЕСЕТТИТЕ: Кока-кола промовира нов вкус портокал-ванила (видео)

26 фев 2019
Рекламното видео прикажува забавна трка на камиони низ градските улици. Еден од камионите служи за достава на сладолед од ванила, вториот носи портокали, а третиот транспортира регуларна „кока-кола“
Campaigns

СО ШИШИЊА НА ГОВОРНИЦА: Американски политичар ја бранеше „Кока-кола“ од „Пепси“ (видео)

03 фев 2019
На конгресментот Кантрел, којшто е од Атланта не му допаднало што во родниот град на „Кока-кола“ има инвазија од реклами за „Пепси“, па во својот говор пред тамошните законодавци побара поголема почит кон „домашниот“ бренд
Campaigns

ПИЈАЛАК ЗА СИТЕ: Кока-кола ја велича разноликоста во нова хуманитарна кампања (видео)

24 јан 2019
Идејата што се нагласува е дека „кока-кола“ е пијалак за сите. Во таа насока одат и зборовите во видеото: „Сите имаме различни срца и раце; Глави што носат различни погледи. Гледате? Различното е убаво. Но, и кога сме заедно, е убаво“
Campaigns

ХИСТЕРИЈА ВО БРАЗИЛ: Како „кока-кола“ рапидно си ја зголеми продажбата и собра милиони фанови

16 јан 2019
Поврзување со младите Бразилци била главна цел на кампањата, во која биле ангажирани и најголемите тамошни музички ѕвезди. Прогласот во јавноста бил даден на 26 декември, 2017 година. Тоа што потоа се случувало, може да се изедначи со хистерија
Campaigns

ПРВПАТ И ВО ФОРМУЛА ЕДЕН: Кока-кола се избори за „пол-позиција“ на болидите на Мекларен

18 окт 2018
Логоата од брендовите што се под капата на „Кока-кола“ ќе бидат поставени на болидите на двајца возачи на „Мекларен“ - Фернандо Алонсо и Стофел Вандорн
Digital

КАМПАЊА ЗА РЕЦИКЛИРАЊЕ: Кока-кола со аугментативна реалност создава еколошки навики (видео)

20 авг 2018
„Кока-Кола“ во Шведска се вклучи во кампања за поттикнување и засилување на навиките за рециклирање на отпадот. Кампањата ја реализира агенцијата „3rockAR“, којашто своите проекти ги базира на проширена реалност
Admen

БЕШЕ НЕЗАМИСЛИВ УСПЕХ: Нашинецот Дамјан, дел од тимот што ја направи глобалната кампања на Кока-кола

28 ное 2017
Речиси и нема кој не се сеќава на периодот кога врз шишињата „кока-кола“ стоеја лични имиња како Петар, Сања, Горан. Токму Дамјан Дамјановски, Австралиец со македонско потекло, бил дел од тимот што првично ја создаде таа глобална кампања
Local

ШТО МОЖАТ ТРИ ПРОФЕСИОНАЛНИ ПЛЕТАЧКИ: Волнен билборд на „кока-кола“ поставен во Србија (фото)

03 окт 2017
Билбордот е дел од рекламен серијал од 12 епизоди, а во кој ќе бидат претставени традиционалните вкусови на Србија
прикажани (од 1 до 8) од вкупно: 19 | следни
Напишавме