Hashtag: '#дизајн'
Campaigns

ОВА Е ЧИСТ ХОРОР: Реклама за нега на кожа ќе ве извади од памет (видео)

23 јан 2019
Рекламната кампања е наречена „Killer Skin“, а во неа се прикажани сцени какви што се гледаат во најтензичните хорор филмови. Прашање е колку гледачите ќе имаат храброст да ги догледаат видеата до крај
Campaigns

ТОКСИЧНА РЕКЛАМА ПРОТИВ МАЖИТЕ: Остри критики кон Gillette за новата кампања (видео)

15 јан 2019
Реакциите се кон новата кампања што почна да се емитува деновиве во САД, а во која главната порака е дека од мажите се бара да бидат подобри. Така и познатата фраза „The Best a Man Can Get“, стара три децении, доби нова, прашална форма
Campaigns

GILLETTE ПРАШУВА: Како ја дефинираме машкоста во ерата на #MeToo движењето?

14 јан 2019
Со елиминирање на изговорите за лошо однесување и со поддршка на новите генерации да работат кон истакнување на своите најдобри одлики, ќе помогнеме во создавањето позитивна слика за општеството во иднина, велат од Gillette
Creative

ПЕРСОНАЛИЗАЦИЈАТА НА ПРВО МЕСТО: Три дизајнерски трендови што ќе владеат во 2019 година

27 дек 2018
Предвидувањата се дека во 2019 година маркетиншката сцена ќе изобилува со мулти-варијации во дизајнерските решенија за логоата. Адаптибилноста на нечие лого ќе биде клучно за неговата препознатливост во различни ситуации, настани и потреби
Creative

ШВЕДСКИ ДИЗАЈН: Конструиран велосипедски шлем во форма на фризура

27 дек 2018
Поттикнати од идејата да им понудат на децата производ што ќе им биде попримамлив, дизајнерите од агенцијата NORD DDB од Стокхолм се нафатиле на необичен предизвик - да дизајнираат велосипедски шлем што ќе има форма на „кул“ фризура
Local

НЕДЕЛА НА ДИЗАЈНОТ ВО СКОПЈЕ: Земја во фокусот е Германија, темата е „Објективност“

20 ное 2018
Германија, годинешната земја во фокус, ќе се претстави со 12 светски познати дизајн студија, отворени презентации на дизајнерите, посета и соработка со производители од Македонија кои сакаат да настапат на германскиот пазар
Creative

ТРЕНИНГ ЗА КРЕАТИВНОСТ: Вработени во маркетинг агенција самите снимаа хорор филмови (видео)

29 окт 2018
Добиле задача секој да си избере тим и заедно да креираат филмови со хорор-содржина. Филмовите се држат до кусата форма - шест секунди - согласно новиот тренд во ТВ и видео рекламирањето
Admen

ВИКТОР ИЛИЕСКИ, МАКЕДОНСКА ФИЛХАРМОНИЈА: Се стремиме симфониската естетика да ја споиме со дизајнот

14 окт 2018
Се стремиме, покрај високиот професионализам кој што го негуваме со децении наназад, да го споиме и со дизајнот, како една од најпродаваните уметнички форми во последниов век, и на тој начин, во еден таков убав пакет, да го нудиме на нашата публика
прикажани (од 1 до 8) од вкупно: 127 | следни
Напишавме