Hashtag: '#видео'
Creative

ДРИБЛИНГ ЗА ПЕПСИ: Дуел на фудбалските ѕвезди Меси и Сала за една лименка (видео)

27 фев 2019
Видеото е забавно, иако содржински не се разликува многу од рекламите во кои од фудбалери се бара да покажат како жонглираат, дриблаат или шутираат
Campaigns

ВОЗНЕМИРУВАЧКА СОДРЖИНА: Што ќе се случи со децата ако прекумерно користат мобилни уреди

25 фев 2019
Главен дел од кампањата е видео што многу потсетува на хорор приказна. Тоа сценарио не е случајно избрано, со оглед дека податоците укажуваат на застрашувачки последици врз здравјето на идните генерации поради прекумерната употреба на мобилните уреди
Campaigns

ЈУТЈУБ ВО ОДБРАНА НА ВАКЦИНИТЕ: Нема веќе заработки од видеа што повикуваат против вакцинација

24 фев 2019
Од Јутјуб објаснија дека да не дозволат монетизација (заработка) од содржини што се означени како опасни и штетни по луѓето. Од тие причини ќе ја блокираат можноста за канали што повикуваат против вакцинација да добиваат реклами од кои заработуваат
Campaigns

НЕМИЛОСРДНА КАМПАЊА НА ТАЈМС: Британските политичари прикажани како змии, хиени, стаорци

18 фев 2019
Кампањата содржи видео, чија содржина е експлицитно критички настроена кон актуелната политичка ситуација во Велика Британија. Британските законодавци се прикажани како шимпанза, змии, хиени, стаорци, мршојадци
Campaigns

ГЕРИЛА-КАМПАЊА ЗА ЗАШТИТА НА ЖИВОТНИТЕ: Стапици за луѓе на главната станица во Њујорк (видео)

17 фев 2019
Светската организација за заштита на животните (World Animal Protection) спроведе социјален експеримент на најголемата железничка и метро станица во Њујорк, Гранд централ. Делови од влезовите кон метро-пероните, беа модифицирани во „кафези“ за луѓе
Creative

ПАТУВАЊЕ НИЗ ВРЕМЕТО И ПРОСТОРОТ: Ридли Скот се врати во светот на рекламите со епско видео

12 фев 2019
Во четири минути се спакувани седум посебни приказни за различни светови. Иако спотот е кус, гледачот добива впечаток дека изгледал цел филм исполнет со авантуристички откритија
Creative

КРАДЦИТЕ МУ СЕ ПРИДРУЖИЈА НА МЕКОЛИ КАЛКИН: Ѕвездите од „Сам дома“ повторно заедно

10 фев 2019
Џо Пеши, еден од главните негативци во легендарниот филм „Сам дома“ се приклучи во рекламната кампања на Гугл, а во која се рекреирани дел од сцените што пред триесет години ја забавуваа публиката. Видеото надмина гледаност од 13 милиони прегледи
Campaigns

ДИЗЕЛ СЕ ПОДБИВА СО ИНСТАГРАМ-ЅВЕЗДИТЕ: Додека тие фотографираат храна, другите уживаат (видео)

10 фев 2019
Ѕвездите од социјалните мрежи, односно т.н. инфлуенсери се опседнати со тоа како ќе му се покажат на светот, наместо да уживаат во едноставна облека и во работите што ги опкружуваат. Тоа една од пораките од новиот рекламен серијал на „Дизел“
прикажани (од 1 до 8) од вкупно: 292 | следни
Напишавме