Hashtag: '#видео'
Creative

НОРВЕШКИ МАРКЕТИНГ БЕЗ ПРЕДРАСУДИ: Снимија реклама што не е за гледање во јавност (видео)

10 фев 2019
Рекламното видео е именувано „Food porn“ и во ниту еден момент не прикажува голoтии, ниту секс. Сè што им се „сервира“ на гледачите е примамлива и вкусна храна, но асоцијацијата во снимените сцени е многу јасна
Campaigns

ЕМОТИВНА КАМПАЊА ОД МЕРЦЕДЕС: На што сè се подготвени родителите за среќата на своите деца (видео)

06 фев 2019
Во двете видеа гледаме возрасни мажи, кои прават сè за да им го разубават денот на своите блиски. Едниот од нив е професор, кој својата внука ја носи со себе додека предава на факултет. Вториот, пак, се преправа во принцеза за да ја насмее ќерка си
Campaigns

И ТИЕ САКААТ ДА ПОБЕДАТ: Мајкрософт пред милиони гледачи ќе промовира спот за децата со инвалидитет

31 јан 2019
Спотот на моменти е емотивен, a пораката што ја испраќа е доволно силна за да ја покрене свеста за прифаќање и на лицата со инвалидитет. Тоа што ќе видат гледачите, се пораки дека и тие деца сакаат да играат компјутерски игри и да се забавуваат
Creative

ДОСЕТЛИВ ОГЛАС ЗА РАБОТА: На британската премиерка ѝ дојде преку глава од политика (видео)

30 јан 2019
Со среден прст ем кон медиумите, ем кон политиката, ем кон секојдневниот стрес реагираше британската премиерка Тереза Меј, на која очигледно ѝ е веќе преку глава од функцијата
Creative

ИНТЕРАКТИВНИТЕ ВИДЕА ВО ПОДЕМ: Самите изберете како ќе заврши најавата за играта Resident Evil

27 јан 2019
Со интерактивното видео, гледачите можат лично да ја почувствуваат возбудата што ја носи играта така што стануваат дел од неа и откриваат со што ќе се соочат во нејзиното ново продолжение
Digital

ГО МРАЗАМ ОВА: Харисон Форд тестира нова понуда од Амазон (видео)

27 јан 2019
За каква услуга или производ се работи, ќе биде откриено на 3 февруари. Сепак, од „Амазон“ не откриваат дали рекламното видео ќе биде дел од рекламните блокови за време на финалето во американски фудбал, т.н. Супербол
Campaigns

ОВА Е ЧИСТ ХОРОР: Реклама за нега на кожа ќе ве извади од памет (видео)

23 јан 2019
Рекламната кампања е наречена „Killer Skin“, а во неа се прикажани сцени какви што се гледаат во најтензичните хорор филмови. Прашање е колку гледачите ќе имаат храброст да ги догледаат видеата до крај
Creative

БРУТАЛЕН МАРКЕТИНГ: Кога родителите им прават пранк на сопствените деца (видео)

23 јан 2019
Иако тоа не беше дел од планот на пранковите, родителите ја видоа и избувливата страна на своите деца исполнета со бројни пцости и прекумерни неконтролирани реакции во ситуации кога им снемува интернет додека играат онлајн игри
прикажани (од 9 до 16) од вкупно: 292 | претходни | следни
Напишавме