Hashtag: '#САД'
Campaigns

ИСТА МЕРКА КАКО ЗА ЦИГАРИТЕ: Предупредувања за рак и на кафињата?

02 апр 2018
Во Калифорнија во тек е судски процес против голем број компании во САД што произведуваат и продаваат кафе, а во кој тие се обвинети што не ги предупредиле купувачите за присуството на штетна хемикалија
Campaigns

СПОНТАН ПОТЕГ ИЛИ СМИСЛЕНА КАМПАЊА: Кандидатка за гувернерка го доеше бебето пред камери (видео)

14 мар 2018
Бебето почна да цица, а мајката и кандидатка за важната политичка позиција, продолжи да објаснува како би го бранела интересот на жителите на Висконсин доколку ја изберат за гувернер
Creative

БЕЗ СТРАВ ОД ВЛАСТИТЕ: Компанија за обновлива енергија го објави Трамп како крши сончеви колектори

09 мар 2018
Менаџментот на компанијата собра храброст и јавно објави видео со кое остро и директно ја критикува лошата политика на американскиот претседател во однос на зачувувањето на еколошката средина
Campaigns

ПО ПОВОД ДЕНОТ НА ЖЕНАТА: „Мекдоналдс“ го преврте логото, „M“ стана „W“ (видео)

08 мар 2018
Логото е сменето на билбордите што водат кон рестораните, на маиците и капите што вработените ги носат на себе, како и на хартиената амбалажа во која се пакува храната што им се послужува на гостите
Campaigns

ЦЕНИТЕ ЕКСПЛОДИРАА: Пет милиони долари за реклама од 30 секунди на американскиот „Супер боул“

02 фев 2018
Финалето во американски фудбал е најважниот спортски настан во САД, а ќе се случува во недела. Очекувањата се дека ТВ-мрежата NBC, којашто ги има телевизиските права, тој ден ќе заработи над половина милијарда долари
Digital

ИНТЕРНЕТОТ ЌЕ СТАНЕ КАКО КАБЕЛСКА ТЕЛЕВИЗИЈА: Колку платиш, толку веб-страници ќе отвориш

18 дек 2017
Федералната комисија за комуникации (FCC) во САД го укина т.н. Закон за неутралност на интернет, кој гарантираше дека пристапот до информации ќе биде подеднаков, без ограничувања на интернет страниците
Campaigns

НАШИТЕ ПРОДУКТИ УБИВААТ: Како ќе изгледаат рекламите за цигари ако се целосно искрени (видео)

15 дек 2017
Со оглед дека тутунопроизводителите повторно се обидоа да ја заобиколат вистината, една невладина организација се реши сето тоа да го обелодени и одново да ја раскаже кампањата што требаше да ја спроведат главните играчи од тобако-индустријата
Campaigns

ТОБАКО ИНДУСТРИЈАТА ВО ТЕСНО: Принудени да плаќаат за реклами против пушењето (видео)

01 дек 2017
Сепак, според тоа што е креирано, се гледа дека компаниите не се потрошиле многу, ниту, пак, се потрудиле да направат реклами што ќе бидат ефикасни. Продуцирани се најнеинвентивните реклами
прикажани (од 1 до 8) од вкупно: 9 | следни
Напишавме