Hashtag: '#Лондон'
Campaigns

КАКО ЛОНДОНЧАНИ СЕ БОРАТ ПРОТИВ ЗАГАДУВАЊЕТО: Разоткриен тивкиот убиец од улиците (видео)

15 окт 2018
Дали оваква акција барем малку ќе помогне за кревање на свеста и во нашите градови да почне сериозна борба против загадувањето
Festivals

BRAND LICENSING EUROPE 2018: Светските брендови се собираат во Лондон (видео)

30 сеп 2018
Италијанскиот производител на моторцикли „Дукати“, англискиот фудбалски клуб „Арсенал“, телевизискиот канал „Дискавери“ се само дел од водечките светски брендови што ќе присуствуваат на годинешниот саем „Brand Licensing Europe“ од 9 до 11 октомври
Creative

НАЈЛОШОТО ДОПРВА ДОАЃА: Загрижувачки пораки осамнаа во лондонското метро (видео)

07 јан 2018
„Мозочни импланти им овозможуваат на родителите да ги следат тинејџерите“, „Хакери ги уценуваат луѓето, преку нивната интернет историја“, „Прекината е програмата за вештачка интелигенција, машините развиваат свој јазик“
Campaigns

ВЕШТАЧКА ИНТЕЛИГЕНЦИЈА ВО ЛОНДОН: Билбордот на Пикадили ќе им „зборува“ на минувачите (видео)

18 окт 2017
Камерите ќе ги снимаат и луѓето зад воланите, како и тие што се на улица и ќе го детектираат нивниот пол и расположение. Соодветно ќе следат и авентичните програмирани реклами
прикажани (од 1 до 4) од вкупно: 4
Напишавме