Hashtag: '#деца'
Campaigns

БАРАМЕ МЕСТО НА ЗЕМЈАТА: Деца бегалци испратија апел за помош од работ на вселената (видео)

11 сеп 2018
„Го убија татко ми и го фрлија на кучињата“, вели девојче во едно од многуте потресни сведоштва што се емитуваат на десетици километри над површината на Земјата, а во рамките на кампања за помош на милион бегалци заглавени во Бангладеш
Creative

КОГА РЕКЛАМАТА Е МАЈСТОРСКО ДЕЛО: Деца ја изведоа легендарната Bohemian Rhapsody како никој до сега

09 сеп 2018
Видеото трае две и пол минути и од својот почеток, до самиот крај не им дава на гледачите ниту да трепнат. Со речиси секоја измината секунда, во видеото се појавува нешто ново. Малата театарска сцена се претвора во вселена, во нов универзум
Campaigns

УТЕХА ЗА НАЈМАЛИТЕ: Апликација со аугментативна реалност им помага на децата болни од рак (видео)

31 мај 2018
Секој ден кај 13 деца и тинејџери се открива тумор на мозокот или на централниот нервен систен. Нашата фондација има цел да им помогне на тие деца, за полесно да ги пребродат терапиите, велат иницијаторите на апликацијата
Campaigns

УЖАС ВО ДЕТСКИТЕ ЦРТЕЖИ: Грутка на гради остава кусиов филм за децата жртви на сексуално насилство

03 мај 2018
Гнев кон монструмите и грутка во гради создава содржината на кусиот анимиран филм што ја прикажува траумата низ која поминуваат децата што биле жртви на сексуално насилство
Campaigns

ПРАВИЛНО ВРЕДНУВАЊЕ НА ТРУДОТ: Како децата гледаат на родовата нееднаквост (видео)

08 мар 2018
Едно од децата го поставува вистинското прашање: - Зошто јас имам повеќе, а истото го правевме? Уште пошокантен е одговорот што му го даваат: - Затоа што ти си машко, ти треба да добиеш повеќе.
Creative

КАМПАЊА ПРОТИВ ВООРУЖЕНОТО НАСИЛСТВО: Ударни утрешни вести најавуваат пукање во училиште (видео)

13 дек 2017
Што доколку прво одат вестите во кои се најавува дека во училиштето утре ќе се случи масакар, во кој ученик ќе убие четворица соученици, двајца професори и на крајот ќе се самоубие?
Campaigns

ПОТРЕСНА КАМПАЊА НА ЦРВЕНИОТ КРСТ: Што снимаат безбедносните камери кога исчезнува нечие дете

13 дек 2017
Драматични снимки од безбедносни камери ги прикажуваат агонијата и испаниченоста на родителите во миговите кога сфаќаат дека децата, кои до пред само неколку мига биле со нив, исчезнале без трага
Campaigns

ДЕЦАТА КОНТРА ЛУДОСТА: Го урнаа ѕидот на Трамп во кампања против скапиот проект (видео)

11 дек 2017
Се покажа дека детската фантазија е многу покреативна и многу пополезна отколку фантазијата на американскиот претседател кој сака да изгради бетонска препрека на границата со Мексико
прикажани (од 1 до 8) од вкупно: 11 | следни
Напишавме