Hashtag: '#екологија'
Campaigns

ЗАЛУДНО ФРЛЕНИ МИЛИОНИ ЗА РЕКЛАМИ: Како една скината патика ги урна акциите на Најк (видео)

24 фев 2019
Тоа што требаше да биде триумф за Вилијамсон, и за Најк во исто време, се претвори во фијаско. После распадот на патиката, Вијамсон се здоби со повреда, а веќе следниот ден дојде и до пад на акциите на Најк, како и големо исмевање за компанијата
Creative

ДОСЕТЛИВ ОГЛАС ЗА РАБОТА: На британската премиерка ѝ дојде преку глава од политика (видео)

30 јан 2019
Со среден прст ем кон медиумите, ем кон политиката, ем кон секојдневниот стрес реагираше британската премиерка Тереза Меј, на која очигледно ѝ е веќе преку глава од функцијата
Admen

Во Кликер Маркетинг се бара графички дизајнер

29 јан 2019
Потребно е одлично владеење на дизајнерскиот занает (особено со алатките Photoshop, Ilustrator, InDesign), како и оформен дизајнерски ракопис
Digital

ПРОДОЛЖУВА ДИГИТАЛНАТА РЕНЕСАНСА: Каков ќе биде маркетингот на полето на технологијата во 2019та

02 јан 2019
Анализите покажале дека трошоците да се привлече нов корисник се петпати поголеми, отколку да се задржи постоечкиот. Воедно, веројатноста да му се продаде на постојан корисник се 60 проценти, додека на нов корисник само пет проценти
Campaigns

АНАЛИЗА: Потрошувачите сакаат да комуницираат со брендовите како со луѓе

21 ное 2018
Во извештајот од студијата се вели дека потрошувачите повеќе ги вреднуваат брендовите што со нив зборуваат како и со секој друг човек, што го ценат нивното време и што комуницираат со прифатлив тон
Digital

ДИГИТАЛНА ЕКСПАНЗИЈА: Надмината сумата од 10 милијарди евра во мобилното рекламирање

12 ное 2018
Очекувањата се дека вложувањата во развојот на креативни проекти поврзани со дигиталната комуникација ќе ја надминат сумата од 50 милијарди евра до крајот на 2018 година
Campaigns

ПОВИК ОД ИСЛАНД ЗА КОНТРА-АКЦИЈА: Британија забрани видео за мрачната страна на кокосовото масло

12 ное 2018
Цели пространства со кокосови палми масовно се уништуваат, а со цел да се обезбедат материјали за производство на кокосово масло. На тој начин се уништуваат и живеалиштата на орангутаните во прашумите
Digital

СИРИ И АЛЕКСА ИМААТ ФАНОВИ: Младите луѓе повеќе ги сакаат „женските“ гласовни асистенти

04 ное 2018
Во минатото машките гласови делуваа поавторитативно, како што покажуваат резултатите од постарите испитаници. Но, тоа веќе не важи за младите генерации, вели Хитер Ендрју од агенцијата „Neuro-Insight“ што го спровела истражувањето
прикажани (од 1 до 8) од вкупно: 66 | следни
Напишавме