Hashtag: '#Огласи за работа'
Creative

ДОСЕТЛИВ ОГЛАС ЗА РАБОТА: На британската премиерка ѝ дојде преку глава од политика (видео)

30 јан 2019
Со среден прст ем кон медиумите, ем кон политиката, ем кон секојдневниот стрес реагираше британската премиерка Тереза Меј, на која очигледно ѝ е веќе преку глава од функцијата
Admen

Во Кликер Маркетинг се бара графички дизајнер

29 јан 2019
Потребно е одлично владеење на дизајнерскиот занает (особено со алатките Photoshop, Ilustrator, InDesign), како и оформен дизајнерски ракопис
Digital

ТРЕБА ДА ЗНАЕ КАКО СЕ ОДНЕСУВАМЕ НА СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ: Фејсбук вработува специјалист од Македонија

30 јул 2018
Кандидатот треба да води контрола и за тоа што од Македонија се пласира на Фејсбук и лесно да препознава говор на омраза, лажни вести, спамирања, злоупотреби преку социјалната мрежа
Local

НОВО РАБОТНО МЕСТО: Маркетинг агенцијата Brand Union е во потрага по Account Manager

30 мај 2018
Brand Union бараат одговорна, посветена личност која ќе го збогати нивниот тим. За повеќе информации можеш да ги контактираш на нивната страница на „Фејсбук“ или на нивниот профил на „Твитер“
Creative

„ХАЈНЕКЕН“ БАРА НОВИ ЛУЃЕ: Откријте дали сте идеален кандидат за работа во светскиот бренд (видео)

12 јан 2018
Ова необично, како што тие го нарекуваат, интервју за работа трае пет минути и во него повеќе ќе се забавувате, отколку што ќе ве фаќа трема. Не се потребни големи предзнаења и вештини, од кандидатите се бара да покажат какви се како личности
Creative

ОГЛАС ЗА КРЕАТИВЦИ: Агенцијата „Публицис Оне“ од Хрватска вработува на повеќе позиции

27 окт 2017
Пријавувањето е до 15 ноември, а заинтересираните можат да ги испратат апликациите на следната меил адреса: posao@publicis.hr
прикажани (од 1 до 6) од вкупно: 6
Напишавме