Hashtag: '#Војна на ѕвездите'
Creative

МАКЕДОНИУМОТ СТАНА СЦЕНА ОД STAR WARS: Зоран Кардула ја спои филмската сага со екс-ју спомениците

09 јан 2019
Меѓу бројните споменици, Кардула го употребил и Македониумот од Крушево. Тој е претворен во пилотска кабина која многу наликува на вселенскиот брод „Фалкон“ на ликот Капетан Хан Соло од филмскиот серијал
Creative

СО РЕНО ВО „ВОЈНА НА ЅВЕЗДИТЕ“: Францускиот теренец се најде среде битка со ласери (видео)

12 апр 2018
Се работи за рекламно видео за теренското возило на „Рено“, а во кое се искористени сцени од филмот „Соло“, кој е дел од филмската авантура „Војна на ѕвездите“. Филмот премиерно ќе биде прикажан во мај, а приказната во него е за капетанот Хан Соло
Creative

ТОЈ Е ЏЕДАЈ, ТАА Е ДАРТ ВЕЈДЕР: Забавно и опасно ривалство во најавата за новата игра од „Star Wars“

14 ное 2017
Начинот на кој е направена најавата ќе ги израдува ем фановите на играта од серијалот „Војна на ѕвездите“, ем вљубениците во филмскиот серијал
прикажани (од 1 до 3) од вкупно: 3
Напишавме