Hashtag: '#празнични видеа'
Creative

ЦРН ПРАЗНИЧЕН ХУМОР: Нова хорор анимација од авторите на „Честитка до Сатаната“ (видео)

17 дек 2018
Во анимираниот филм може да се види сè, од сечење делови од човечко тело, до страдање, крв, домашни мачки и елки што наздравуваат. Содржината не е лесна за гледање, а авторите ја обележале и со NSFW (Not Safe For Work)
Creative

ОД ВРЕМЕТО НА КАСЕТИТЕ, ПА ДО ДЕНЕС: Шармантна празнична приказна за односот татко-син (видео)

02 дек 2018
Начинот на кој завршува видеото ги потсетува гледачите дека комуникацијата не е само во технологијата, туку и во неизмерната љубов кон децата
Campaigns

ЛУДО ВОЗЕЊЕ ВО СВЕТОТ НА ЛЕГО: Прва празнична кампања на познатите коцки (видео)

27 ное 2018
Фокусот е посветен на децата и на светот што само тие знаат најдобро да го замислат и креираат додека ги составуваат играчките од коцките Лего. Гледаме луди градски трки со полициски возила, летечки бродови, диносауруси
Campaigns

КАКВА Е РЕАЛНОСТА ЗА ПРАЗНИЦИТЕ: Девојче и разведени родители во слатко-горчлива реклама (видео)

07 дек 2017
Ретко кој од огласувачите се осмелува да ја прикаже реалноста, односно дека сè поголем број семејства се разделени поради развод на родителите и празниците ги поминуваат сами
Campaigns

ЌЕЛАВИОТ ДЕДО МРАЗ И ДЕЦАТА БОЛНИ ОД РАК: Изненадување наместо обичен ден во болницата (видео)

06 дек 2017
Дедо Мраз ја симнува капата и од солидарност кон болните деца почнува со ножици да ја крати својата коса. Во потстрижувањето се вклучуваат и децата, така што на крај тој е е целосно ќелав како и нив
Creative

КОГА НИКОЈ НЕ СЕ ЈАВУВА: Емотивна празнична кампања за заборавените стари лица (видео)

04 дек 2017
Станува наутро, појадува, заминува во локалниот супермаркет, се враќа дома, заспива. По пат никој не го забележува, а на телефонската секретарка нема ниту една порака
Creative

МАГИЈАТА ПОЧНУВА КОГА СМЕ ЗАЕДНО: Македонски телеком со нова реклама и нова празнична понуда (видео)

04 дек 2017
Во фокусот на рекламното видео е семејството и домот, кој се претвора во речиси магично место кога во него ќе се соберат сите
Campaigns

КАКО ДО „ЛАЈКОВИ“ И „ШЕРУВАЊА“: Снимете слатко бебе, збунето маче и додадете добар рефрен (видео)

21 ное 2017
Тоа е рецепт кој секогаш успева доколку сакате да ѝ се допаднете на публиката, или, пак да соберете што повеќе „лајкови“ и споделувања на вашиот профил на „Фејсбук“. На „Амазон“ добро му „упали“
прикажани (од 1 до 8) од вкупно: 8
Напишавме