Hashtag: '#Формула еден'
Campaigns

ПРВПАТ И ВО ФОРМУЛА ЕДЕН: Кока-кола се избори за „пол-позиција“ на болидите на Мекларен

18 окт 2018
Логоата од брендовите што се под капата на „Кока-кола“ ќе бидат поставени на болидите на двајца возачи на „Мекларен“ - Фернандо Алонсо и Стофел Вандорн
Creative

ПОСЛЕ 23 ГОДИНИ: „Формула еден“ го смени логото (видео)

27 ное 2017
Логото е дизајнирано во насока да биде компатибилно и со различни платформи, како и со мобилните уреди и апликациите преку кои новата генерација фанови ги консумираат трките и информациите поврзани со „Формула еден“
прикажани (од 1 до 2) од вкупно: 2
Напишавме