Hashtag: '#маркетинг'
Digital

НЕТРПЕЛИВА МЛАДИНА: Вниманието на милениумците е 12 секунди, но кај генерацијата Z е само седум

07 фев 2019
Генерацијата Z е нетрпелива, особено зашто имаат бесконечно голем избор, а вниманието кон некоја содржина им трае колку што им е потребно со палецот да преминат преку екранот од паметниот телефон
Digital

ПРОДОЛЖУВА ДИГИТАЛНАТА РЕНЕСАНСА: Каков ќе биде маркетингот на полето на технологијата во 2019та

02 јан 2019
Анализите покажале дека трошоците да се привлече нов корисник се петпати поголеми, отколку да се задржи постоечкиот. Воедно, веројатноста да му се продаде на постојан корисник се 60 проценти, додека на нов корисник само пет проценти
Admen

РОЏЕР ЕДВАРДС, MARKETING AND FINANCE: Маркетингот стана комплициран и нападен со агресивни реклами

28 окт 2018
Запознајте го потрошувачот, понудете му го тоа што му е потребно, не го напаѓајте со агресивни реклами, вели во интервју за „AdToDate.mk“, Роџер Едвардс, маркетинг-консултат којшто ќе гостува на „AllWeb“
Digital

СПАС ОД АГРЕСИВНИ РЕКЛАМИ: Дизајнирани очила што блокираат телевизиски екрани и билборди (видео)

09 окт 2018
Двајца американски дизајнери креираа очила што ги блокираат телевизиските монитори, електронските билборди, како и екраните од мобилните уреди
Admen

НЕ КОПИРАЈТЕ, КРАДЕТЕ: Вандалски совети за маркетинг професионалци

03 окт 2018
Одете против претчувството и, можеби, против сопствените правилни оценки, нагласува Џеф Гудби, укажувајќи им на креативците од маркетинг индустријата дека добриот производ некогаш е зад тоа што се смета за разумна проценка
Creative

ВРАЌАЊЕ ВО ВРЕМЕТО НА ВИДЕО-КАСЕТИТЕ: Оригинална најава за третата сезона на „Stranger Things“

18 јул 2018
Продавници за џинс, слаткарници, девојки и момчиња облечени во шарени кошули и шорцеви се дел од спотот кој изгледа како да е изваден директно од стара видео-касета од осумдесеттите години од минатиот век
Digital

ЗАГРИЖЕНОСТ ВО „NETFLIX“: „Само“ пет милиони нови корисници во вториот квартал годинава

17 јул 2018
Бројките не се воопшто лоши, но се пониски од тоа што го очекуваа аналитичарите на „Нетфликс“. Според нивните првични прогнози, гигантот требаше во вториот квартал од годинава да се надгради со нови 6,2 милиони корисници
Local

ЈОВАНОВСКА, ЛУКАШ, АЗИРИ: Домашни уметници дизајнираа уникатни лименки за „златен даб“ (видео)

04 јун 2018
На лименките, што се под ознаката „Limited Edition“ двајцата уметници и дизајнерот преку сопствениот стил на уметничко изразување, го сменија изгледот на препознатливите зелени лименки во кои се продава пивото на „Прилепска пиварница“
прикажани (од 1 до 8) од вкупно: 135 | следни
Напишавме