Hashtag: '#социјални мрежи'
Digital

НЕКОЛКУ ПРАКТИЧНИ СОВЕТИ: Кога е најдобро да се „постира“ на социјалните мрежи

12 фев 2019
Доколку целната група се ученици, тогаш подобро е да се „постира“ половина час пред почетокот на наставата и половина час до четириесетина минути откако завршува наставата за повеќето училишта
Digital

ШТО СЕ „ЛАЈКУВАШЕ“ ВО СВЕТОТ: Десетте најпопуларни објави на Твитер во 2018 година

30 дек 2018
Како репер за рангирање на „твитовите“ се бројот на ретвитувања и „лајкови“, како и бројот на прегледи. Притоа не е земен во предвид квалитетот и содржината на објавата. Рангирањето се однесува на објави од индивидуалци и од микро-инфлуенсери
Digital

НАД ЕДЕН МИЛИОН ДОПАЃАЊА: Како твит на „Бургер Кинг“ стана „најлајкуван“ на сите времиња?

17 дек 2018
Агенцијата што го води маркетингот на социјалните мрежи за „Бургер Кинг“ е „Coolr“, се наоѓа во Лондон и има тим од само десет луѓе. Од таму порачуваат брендовите да се бидат храбри и јасни во пораките на социјалните мрежи
Digital

МОЌТА НА ДИГИТАЛНАТА СОДРЖИНА: Социјалните мрежи ги победија весниците како главен извор за вести

13 дек 2018
Според истражување на Pew Research Center, 20 проценти од американските возрасни граѓани вестите многу често ги консумираат преку социјалните медиуми, а само 16 проценти од испитаниците истакнале дека и натаму читаат весници
Digital

БРИТАНСКАТА ВЛАДА ОТКРИ ДОВЕРЛИВИ МЕЈЛОВИ: Фејсбук споделувал кориснички податоци со Тиндер

05 дек 2018
Објавени се околу 250 страници, при што некои од нив се обележани како „строго доверливи“. Според објавеното, компанијата на Закерберг им дала дозвола на некои компании да имаат пристап до податоци за корисниците на социјалната мрежа
Admen

АЛЕКСАНДРА КИРШ, ХЕНКЕЛ: Ако вашиот инфлуенсер е премногу добар - внимавајте!

20 ное 2018
Имате инфлуенсер што прикажува нагли скокови во посетите, живее во вашата земја, а голем дел од неговите фанови се од Русија, Блискиот Исток или Кина. Тоа воопшто не треба да ве радува, туку, напротив, отвора сомнежи
Digital

Јутјуб падна глобално, никој нема пристап до видео-содржините

16 окт 2018
Корисници на мрежата од САД, Европа и Јужна Америка алармираат дека не можат да пристап ниту до своите канали на мрежата, ниту, пак, да гледаат какви било видеа
Digital

ШТО ИМА ДА ВИ КАЖЕ ЈУТЈУБЕРКАТА БЕКИ: Зошто ги губам фановите, а видеата не ми се лоши (видео)

03 сеп 2018
Беки на „Јутјуб“ има повеќе од 126.000 фанови. На Инстаграм, пак, каде има повеќе од 400 објави, ја следат над 35 илјади фанови. Промените во алгоритмите на Јутјуб ја десеткуваа гледаноста кај сите популарни јутјубери
прикажани (од 1 до 8) од вкупно: 26 | следни
Напишавме