Hashtag: '#Пепси'
Campaigns

СО ШИШИЊА НА ГОВОРНИЦА: Американски политичар ја бранеше „Кока-кола“ од „Пепси“ (видео)

03 фев 2019
На конгресментот Кантрел, којшто е од Атланта не му допаднало што во родниот град на „Кока-кола“ има инвазија од реклами за „Пепси“, па во својот говор пред тамошните законодавци побара поголема почит кон „домашниот“ бренд
Campaigns

FOR THE LOVE OF IT: Пепси изненади со нов слоган (видео)

13 јан 2019
Новиот слоган е „For the love of it“ и тој од сега натаму би требало да биде нивни знак на препознавање. Воедно со новото мото сакаат да ги поттикнат своите потрошувачи да се препуштат со сето свое срце кон тоа што го сакаат и го прават
Creative

КОГА И ЗОШТО Е ПОТРЕБЕН РЕДИЗАЈН: Логоата на брендовите стареат, неопходно им е освежување

09 мај 2018
Потребата за редизај на логоата е многу поголема од некогаш. Во напливот од продукти на пазарот е неопходно на потрошувачите од време на време да им се привлече вниманието со свежи и иновативни дизајнерски решенија
Campaigns

ЦЕНИТЕ ЕКСПЛОДИРАА: Пет милиони долари за реклама од 30 секунди на американскиот „Супер боул“

02 фев 2018
Финалето во американски фудбал е најважниот спортски настан во САД, а ќе се случува во недела. Очекувањата се дека ТВ-мрежата NBC, којашто ги има телевизиските права, тој ден ќе заработи над половина милијарда долари
Campaigns

СИНДИ КРАФОРД, МАЈКЛ ЏЕКСОН, БРИТНИ СПИРС: Легендите се вратија во римејк-спот за Пепси-генерацијата

02 фев 2018
Синди Крафорд, Бритни Спирс, Мајл Џексон (снимен некогаш) се појавуваат во видео-спот за популарниот пијалак „пепси“, по кого беше именувана и т.н. Пепси-генерација
Creative

ДВЕ ЛЕГЕНДИ ВО ЕДНО ВИДЕО: Морган Фриман и Питер Динклиџ рапуваат за чипс и вода

31 јан 2018
Фриман и Динклиџ се појавуваат само како ликови, додека гласовите за време на рапувањето им се од легендите Баста Рајмс и Миси Елиот. Динклејџ го рекламира чипсот „Доритос“, а Фримен, пак, се шета во раце со пијалакот „Mtn Dew Ice“
Creative

ПЕПСИ ЈА ВРАЌА СИНДИ КРАФОРД: Познатата ретро реклама од 1992 година добива модерен римејк (видео)

16 јан 2018
Синди Крафорд, актерката и модна икона на деведесеттите години од минатиот век, во новата реклама на „пепси“ ќе се појави со нејзиниот син
Campaigns

ОД СРАМ ГИ ПОВЛЕКОА РЕКЛАМИТЕ: Кои се брендовите што се изрезилија годинава (видео)

14 дек 2017
Ниту годинава што изминува не беше исклучок во правењето лоши реклами, па неколку големи брендови добро се лизнаа во креативноста и наидоа на жестока критика од јавноста
прикажани (од 1 до 8) од вкупно: 8
Напишавме