Hashtag: '#фестивал'
Digital

НЕМА ВЕЌЕ ПОНУДИ СРЕДЕ ЕКРАН: Гугл стартува глобален блокатор за реклами

13 јан 2019
Блокаторот е резултат од процесот што дигиталниот гигант го почна во ноември минатата година, при што беше најавено дека ќе бидат бликирани сите форми на рекламирања на интернет страниците на кои корисниците пријавиле негативни искуства
Creative

КЛАУСТРОФОБИЈА, МИСТЕРИЈА, ХОРОР: Апокалиптична најава за филмскиот фестивал во Гетеборг

07 јан 2019
Од 25 јануари, до 4 февруари во Гетеборг ќе се одржи 42 Филмски фестивал, кој е еден од позначајните во нордиската филмска продукција. Годинава фокусот е на фестивалот е апокалипсата
Local

НЕМА ФОТОСЕСИИ СО ПЕЈАЧКИ И СПОРТИСТКИ: Пелистерка го замени календарот со апликација

26 дек 2018
Ова е големо изненадување од страна на Пелистерка, со оглед дека до сега нивниот календар беше препознатлив по фотографиите од познати лица од естрадата, како и од спортот. На календарот за 2017 година, се појави балканската музичка ѕвезда, Северинa
Digital

ТЕХНОЛОГИЈА СТАРА ПЕТ ДЕЦЕНИИ: Кои се корените на гласовните асистенти и како ќе изгледаат во иднина

28 ное 2018
Во 1961 година, компанијата IBM го претстави т.н. The Shoebox, што препознаваше 16 зборови и бројки од нула до девет, но беа потребни децении за да се развие брзиот интернет и клауд технологијата за гласовните асистенти да дојдат до израз
Campaigns

ПОВИК ОД ИСЛАНД ЗА КОНТРА-АКЦИЈА: Британија забрани видео за мрачната страна на кокосовото масло

12 ное 2018
Цели пространства со кокосови палми масовно се уништуваат, а со цел да се обезбедат материјали за производство на кокосово масло. На тој начин се уништуваат и живеалиштата на орангутаните во прашумите
Admen

ГИОРГИ АВАЛИАНИ, LEAVINGSTONE: Наградите се добри за агенциите, но ништо не им значат на клиентите

06 ное 2018
Работата и креативниот процес се тоа за коешто клиентите се интересираат многу повеќе, отколку неколку светкави статуетки што и не се разликуваат многу едни од други, коментира Авалиани којшто ќе биде главен говорник на „Кактус2018“
Admen

МИХАЕЛ МАСЛОВ, KETCHUM - МОСКВА: Пи-Ар професионалците ќе ги победат инфлуенсерите

16 окт 2018
Макретингот со инфлуенсери постојано ќе расте благодарение на новите дигитални платформи. Секоја појава на нови социјални медиуми, води кон нови потенцијали и кон уште поголемо влијание од инфлуенсерите, вели Маслов, којшто ќе гостува на „Кактус“
Creative

КАКО СЕ ПРИВЛЕКУВААТ ГЛАСАЧИ: Емили Ратајковски разголена објаснува сериозна политичка тема (видео)

11 окт 2018
За да го привлечат вниманието на гласачите во САД, една од политичките страни ја ангажираше токму познатата актерка и фото-моделка, Емили Ратајковски, да се појави солидно разголена во пропагандно видео
прикажани (од 1 до 8) од вкупно: 91 | следни
Напишавме