Hashtag: '#Гугл'
Creative

КРАДЦИТЕ МУ СЕ ПРИДРУЖИЈА НА МЕКОЛИ КАЛКИН: Ѕвездите од „Сам дома“ повторно заедно

10 фев 2019
Џо Пеши, еден од главните негативци во легендарниот филм „Сам дома“ се приклучи во рекламната кампања на Гугл, а во која се рекреирани дел од сцените што пред триесет години ја забавуваа публиката. Видеото надмина гледаност од 13 милиони прегледи
Digital

КАКО СИ, БЛАГОДАРАМ, ТЕ САКАМ: Кои се најпреведуваните зборови во светот преку Гугл (видео)

10 фев 2019
Преведувањето, само по себе значи зближување меѓу луѓето од различни нации. Токму таа страна е истакната во новата рекламна кампања на глобалниот пребарувач, којшто беше прикажана минатата недела за време на финалето во американски фудбал
Digital

НЕМА ВЕЌЕ ПОНУДИ СРЕДЕ ЕКРАН: Гугл стартува глобален блокатор за реклами

13 јан 2019
Блокаторот е резултат од процесот што дигиталниот гигант го почна во ноември минатата година, при што беше најавено дека ќе бидат бликирани сите форми на рекламирања на интернет страниците на кои корисниците пријавиле негативни искуства
Digital

ТЕХНОЛОГИЈА СТАРА ПЕТ ДЕЦЕНИИ: Кои се корените на гласовните асистенти и како ќе изгледаат во иднина

28 ное 2018
Во 1961 година, компанијата IBM го претстави т.н. The Shoebox, што препознаваше 16 зборови и бројки од нула до девет, но беа потребни децении за да се развие брзиот интернет и клауд технологијата за гласовните асистенти да дојдат до израз
Digital

ОГЛАСУВАЧИТЕ ЗАДОВОЛНИ: Јутјуб лансира нови можности за рекламирање

02 окт 2018
Иновацијата ќе им овозможи на корисниците да ги разгледуваат понудите што се појавуваат како реклами, без да мораат да го прекинат спотот, серијата или филмот што го гледаат
Digital

ГУГЛ ГИ ПОВРЗУВА КРЕАТОРИТЕ НА АПЛИКАЦИИ: Раскажете ја својата приказна преку #IMakeApps (видео)

16 сеп 2018
Гигантот „Гугл“ од неодамна почна кампања со која им дава простор на креаторите на апликациите да ги споделат своите приказни со светот и да се поврзат едни со други. Кампањата се води под хаштагот #IMakeApps
Admen

БИЉАНА ПЕШЕВСКА ЈОСИФОСКА, „CODEVER“: Времето на искусни дигитални маркетери допрва доаѓа

30 јул 2018
Во Македонија има изненадувачки многу способни и талентирани поединци со солидно искуство кои што никогаш и не работеле за македонски компании, туку целото искуство го имаат стекнато работејќи онлајн за странски компании и проекти
Digital

ЗБОРУВАЊЕ СО УРЕДИТЕ, НАМЕСТО ГЛЕДАЊЕ ВО НИВ: Гласовните асистенти носат нова ера во рекламирањето

27 јул 2018
Предноста на гласовните асистенти е што не го врзуваат човекот за уредот, така што тој нема потреба да седи пред мониторот или пред телефонот. Оваа одлика ги прави да бидат доста популарни
прикажани (од 1 до 8) од вкупно: 20 | следни
Напишавме