Hashtag: '#анимација'
Local

НЕ ГО ЗАГАДУВАМЕ СКОПЈЕ, НЕ НОСИМЕ ТУЃ ОТПАД: Депонијата „Дрисла“ со анимација се пофали како работи

09 јул 2018
„Дали 'Дрисла' е најголем загадувач во градот Скопје? Ццц... Честа лажна информација. Депонијата се наоѓа на 17 километри од градот Скопје, а нашата мерна станица покажува дека загадувањето е помало од општините низ градот“, се вели во анимацијата
Local

ЗА ЖИТЕЛИТЕ НА БЕЗБОЈНИОТ ГРАД: Нов македонски анимиран филм стана хит на социјалните мрежи (видео)

03 апр 2018
Филмот „Шарената куќа“ на социјалните мрежи деновиве постигна големо внимание. Голем дел од коментарите се позитивни и се во насока дека е неопходна домашна анимирана продукција што ќе има едукативна улога за младите, но и за возрасните гледачи
Creative

ПЕПЕЛАШКА СО „АУДИ“: Луда трка и родова еднаквост во нова верзија од познатата приказна (видео)

10 јан 2018
Наместо со кочија, Пепелашка во кралскиот дворец заминува со спортско „ауди“, каде што, наместо бал, е закажана трка. Сите се гордеат со своите автомобили, а главен е принцот, сè додека не се појави мистериозната убавица со својата машина
Creative

КОГА ИМАШ МУШТЕРИИ СО „ЛЕПЛИВИ“ ПРСТИ: Британска компанија ги смести и крадците во реклама (видео)

19 дек 2017
Британскиот ланец од маркети „Harvey Nichols“ најде начин како да се справи со крадците. Направија реклама во која ги прикажаа снимките од безбедносните камери на кои се фатени „акциите“ на непожелните муштерии
прикажани (од 1 до 4) од вкупно: 4
Напишавме