Hashtag: '#сообраќај'
Campaigns

НАУЧЕТЕ КАДЕ СЕ ПРЕМИНУВА УЛИЦА: Сурова кампања за безбедност ги шокира пешаците (видео)

03 дек 2018
За да се намали бројката на сообраќајни незгоди, како и на повредите и трагичните случаи во кои главни причинители се пешаци што неправилно преминуваат улици, во Канада е покрената кампањата „Bones Vs Steel“
Campaigns

БЕЗ ПАТЕТИКИ И УДИРА ОД ЗЕМЈА: Како се прави кампања за безбеден сообраќај (видео)

18 сеп 2018
Видеото беше објавено на „Јутјуб“ пред десетина дена и веќе има речиси два милиона прегледи. Зад кампањата застана и чилеанското министерство за внатрешни работи
Campaigns

ЗАГИНАТИ ЛУЃЕ, ЗАПАЛЕНИ ВОЗИЛА: Потресни снимки предупредуваат - не возете пијани за празниците

25 дек 2017
Потресното видео е направено со камера што снима во 360 степени, така што гледачот може да влезе во средината на сообраќајната несреќа и да го почувствува ужасот предизвикан од несовесните возачи
прикажани (од 1 до 3) од вкупно: 3
Напишавме