Hashtag: '#Форбс'
Campaigns

КАМПАЊА НА ФОРБС: Колку ќе заработуваше Закерберг ако беше жена? (фото)

27 сеп 2018
Како ќе изгледаа и колкаво богатство ќе имаа Марк Закерберг, Бил Гејтс, Карлос Слим, Елон Маск, доколку беа жени, прашува магазинот „Форбс“ кој почна кампања против разликите во примањата меѓу мажите и жените во развиените земји
Local

МЕЃУ НАЈУСПЕШНИТЕ ВО ЕВРОПА: Жарко од „Еден на еден“ и Нина од „Групер“ влегоа во листата на „Форбс“

24 јан 2018
Жарко Димитриоски (28 години) се најде меѓу најуспешните млади лица во категоријата „Media & Marketing“. Нина Ангеловска, пак, (29 години) е дел од најуспешните во категоријата „Retail & Ecommerce“
прикажани (од 1 до 2) од вкупно: 2
Напишавме