Hashtag: '#SpaceX'
Admen

ИЗБЕГНУВАЈТЕ ДОЛГИ СОСТАНОЦИ: Седум ефикасни препораки од Илон Маск до вработените

23 дек 2018
Долгите состаноци го трошат времето, е еден од седумте совети упатени до вравотените од страна на основачот на компаниите „Тесла“ и „Спејс Икс“ и еден од најголемите технолошки иноватори на денешницата, Илон Маск
Campaigns

„СТАРМЕН“ ПРОДОЛЖУВА ДА ЛЕТА: Со буџет од нула долари „Тесла“ доби историска реклама (во живо)

09 фев 2018
Лансирањето во живо го гледаа милиони луѓе, а патувањето на автомобилот „тесла“, во кој е поставена кукла наречена Стармен и натаму се емитува во живо и постојано има гледаност од десетици илјади луѓе во минута
Campaigns

НЕВЕРОЈАТНИ СНИМКИ: Првпат во историјата, автомобил орбитира во вселената (видео)

07 фев 2018
Автомобилот, којшто е поставен на ракетата носач, е всушност личниот спортски модел „тесла“ на Маск. Возилото, сосе носачот, ќе се движи во елипсовидна орбита, којашто треба да го одведе во правец кон Марс
Campaigns

ДЕН ЗА ИСТОРИЈА: Автомобилот „Тесла“ заминува кон Марс (видео/во живо)

06 фев 2018
Куриозитет на ова необично „освојување“ на Црвената планета е што во автомобилот „тесла“, додека е во орбитата длабоко во вселената ќе свири легендарната мелодија „Space Oddity“ од Дејвид Боуви
прикажани (од 1 до 4) од вкупно: 4
Напишавме