Hashtag: '#тесла'
Admen

ИЗБЕГНУВАЈТЕ ДОЛГИ СОСТАНОЦИ: Седум ефикасни препораки од Илон Маск до вработените

23 дек 2018
Долгите состаноци го трошат времето, е еден од седумте совети упатени до вравотените од страна на основачот на компаниите „Тесла“ и „Спејс Икс“ и еден од најголемите технолошки иноватори на денешницата, Илон Маск
Campaigns

БАРАЛЕ СТРУЈА ОД КУЌА ДО КУЌА: Како изгледа патување низ Македонија со електричен автомобил „Тесла“

08 мај 2018
Токму во Кратово ја имале најголемата авантура на своето патување низ Македoнија. Буквално, со кабел во рака, оделе од куќа до куќа, за да најдат соодветен електричен приклучок за да ја наполнат батеријата од автомобилот
Campaigns

ДЕН ЗА ИСТОРИЈА: Автомобилот „Тесла“ заминува кон Марс (видео/во живо)

06 фев 2018
Куриозитет на ова необично „освојување“ на Црвената планета е што во автомобилот „тесла“, додека е во орбитата длабоко во вселената ќе свири легендарната мелодија „Space Oddity“ од Дејвид Боуви
прикажани (од 1 до 3) од вкупно: 3
Напишавме