Hashtag: '#Илон Маск'
Admen

ИЗБЕГНУВАЈТЕ ДОЛГИ СОСТАНОЦИ: Седум ефикасни препораки од Илон Маск до вработените

23 дек 2018
Долгите состаноци го трошат времето, е еден од седумте совети упатени до вравотените од страна на основачот на компаниите „Тесла“ и „Спејс Икс“ и еден од најголемите технолошки иноватори на денешницата, Илон Маск
Digital

ШТО СЕГА: Да го избришеме „Фејсбук“ или не?

26 мар 2018
Анкетите и квизовите што ви кажуваат каква личност сте, на кого личите, каков автомобил ви одговара се главните цицачи на вашите податоци, а кои потоа често одат во рацете на трети лица за комерцијални и политички цели
Creative

ДА НЕ ОСТАНАТ ПОКУСО: И „Шкода“ испрати свој автомобил кон Марс (видео)

15 фев 2018
Француското претставништво на „Шкода“ веќе објави кусо видео со кое покажува дека и нивниот спортски автомобил, моделот „superb sportline“, го праќаат кон Марс
Campaigns

„СТАРМЕН“ ПРОДОЛЖУВА ДА ЛЕТА: Со буџет од нула долари „Тесла“ доби историска реклама (во живо)

09 фев 2018
Лансирањето во живо го гледаа милиони луѓе, а патувањето на автомобилот „тесла“, во кој е поставена кукла наречена Стармен и натаму се емитува во живо и постојано има гледаност од десетици илјади луѓе во минута
Campaigns

ДЕН ЗА ИСТОРИЈА: Автомобилот „Тесла“ заминува кон Марс (видео/во живо)

06 фев 2018
Куриозитет на ова необично „освојување“ на Црвената планета е што во автомобилот „тесла“, додека е во орбитата длабоко во вселената ќе свири легендарната мелодија „Space Oddity“ од Дејвид Боуви
прикажани (од 1 до 5) од вкупно: 5
Напишавме