Hashtag: '#Мерцедес'
Campaigns

ЕМОТИВНА КАМПАЊА ОД МЕРЦЕДЕС: На што сè се подготвени родителите за среќата на своите деца (видео)

06 фев 2019
Во двете видеа гледаме возрасни мажи, кои прават сè за да им го разубават денот на своите блиски. Едниот од нив е професор, кој својата внука ја носи со себе додека предава на факултет. Вториот, пак, се преправа во принцеза за да ја насмее ќерка си
Digital

ДАЛЕКУ НАД СИТЕ: Мерцедес надмина една милијарда „лајкови“ на Инстаграм

02 дек 2018
Мерцедес воедно е првиот глобален бренд што го надминува прагот од една милијарда. Другите брендови, пак, се далеку зад германскиот автомобилски гигант
Creative

МЕРЦЕДЕС ГИ НАЛУТИ КИНЕЗИТЕ: Гигантот мораше да се извини и да избрише реклама

07 фев 2018
Не е јасно какви притисоци биле упатени кон „Мерцедес“, но евидентно е дека автомобилскиот гигант да ја избриша фотографијата од својот профил на „Инстаграм“, иако таа социјална мрежа е блокирана во Кина
прикажани (од 1 до 3) од вкупно: 3
Напишавме