Hashtag: '#постер'
Creative

НОРВЕШКИ МАРКЕТИНГ БЕЗ ПРЕДРАСУДИ: Снимија реклама што не е за гледање во јавност (видео)

10 фев 2019
Рекламното видео е именувано „Food porn“ и во ниту еден момент не прикажува голoтии, ниту секс. Сè што им се „сервира“ на гледачите е примамлива и вкусна храна, но асоцијацијата во снимените сцени е многу јасна
Creative

КОШМАР ЗА ДИЗАЈНЕРИ: Листа на најнеразумни барања од „shit clients“

29 јан 2019
Креаторите на платформата „BeeWits“ подготвија постери со најчести барања од т.н. „shit clients“. Голем дел од примерите ја отсликуваат неразумноста и нелогичноста во начинот на кој размислуваат дел од клиентите што бараат маркетинг услуги
Campaigns

ПОВИК ОД ИСЛАНД ЗА КОНТРА-АКЦИЈА: Британија забрани видео за мрачната страна на кокосовото масло

12 ное 2018
Цели пространства со кокосови палми масовно се уништуваат, а со цел да се обезбедат материјали за производство на кокосово масло. На тој начин се уништуваат и живеалиштата на орангутаните во прашумите
Digital

МИЛИОНИ КАПКИ ВО СЕКУНДА: Како замрзнува овошје во супер забавена снимка (видео)

17 окт 2018
Процесот на мрзнење не е видлив со голо око. Сепак, делумно може да се разоткрие доколу процедурата се погледне низ супер забавена снимка
Campaigns

ПАРТНЕР СО GAME OF THRONES: Познатото виски „Johnie Walker“ доби и своја „White Walker“ верзија

16 окт 2018
Името на новото виски е според истоимените хуманоидни суштества од серијата. Се продава во ограничени количини и тоа со вкус на карамела, ванила, црвени рибизли и микс од овошје
Campaigns

ДАЛИ ЗАБЕЛЕЖУВАТЕ: Што нуди „Сникерс“ со новиот слоган? (видео)

24 сеп 2018
Логиката јасно укажува дека не треба да се кликне на банерот, зашто според понудата, чоколадото се нуди по дупло повисока цена. Но, спротивно од секоја логика, речиси и да нема некој што не ја прифатил понудата, без да увиди дека е трик
Admen

СТЕВАН АЛЕКСИЌ, ДИЗАЈНЕР: Добриот плакат ги претвора актерите во икони на сите времиња

06 сеп 2018
Се обидувам да им ја вратам славата на плакатите, кога се во прашање култни домашни филмови, вели дизајнерот Алексиќ кој прави нови, осовременти плакати за легендарните екс-ју филмови, иако одамна не се филмското платно
Creative

МУ ДОЈДЕ И НЕМУ РЕДОТ: Елтон Џон се појави во нова генијална реклама на „Сникерс“ (видео)

30 авг 2018
Во новата реклама, чија приказна е сместена во црнечко маало, Елтон Џон упаѓа среде рап-битка. Но, наместо да рапува, тој почнува да изведува една од неговите песни и ја уништува забавата
прикажани (од 1 до 8) од вкупно: 56 | следни
Напишавме