Hashtag: '#Најк'
Campaigns

ХИСТЕРИЈА ВО САД ПОРАДИ ЕДНА РЕКЛАМА: Канонада од критики против „Најк“, a се огласи и Трамп (видео)

07 сеп 2018
Во канонадата од критики се вклучи и Доналд Трамп, американскиот претседател, кој преку „Твитер“ напиша: „Што ли мислеше Најк“ (What was Nike thinking)
Creative

КАКО ЗБОРОВИТЕ НА ОСУДЕНИК СТАНАА ДЕЛ ОД БРЕНДОТ: Познатиот слоган на „Најк“ слави 30 години

27 јун 2018
Иако слоганот е светски познат, малку се знае историјатот на неговото настанување. Ден Вајден, основачот на огласувачката агенција „Wieden+Kennedy“ на состанокот за нова кампања за „Најк“ се сетил на последните зборови на осудениот убиец, Гери Гилмор
Creative

КОГА И ЗОШТО Е ПОТРЕБЕН РЕДИЗАЈН: Логоата на брендовите стареат, неопходно им е освежување

09 мај 2018
Потребата за редизај на логоата е многу поголема од некогаш. Во напливот од продукти на пазарот е неопходно на потрошувачите од време на време да им се привлече вниманието со свежи и иновативни дизајнерски решенија
Campaigns

ВО СВЕТОТ Е „АДИДАС“, ВО МАКЕДОНИЈА Е „НАЈК“: Кои брендови ги имаат најпопуларните логоа во светот

04 мај 2018
Според анализата на „Brandwatch“ онлајн корисниците во Македонија најмногу споделувале фотографии на кои е застапено логото на „Најк“. Иста е ситуацијата и во Србија и во Црна Гора. Во светски рамки, пак, логото на „адидас“ е најзастапено
Creative

ФУДБАЛСКИТЕ ЅВЕЗДИ НА ЕДНО МЕСТО: „Најк“ слави 20 години партнерство со „Барселона“ (видео)

14 мар 2018
Во низата играчи се појавуваат и легендите Пујол, Роналдињо, Гвардиола, како и и великанот Јохан Кројф
Creative

ТРЧАЊЕТО ЌЕ ГО СПАСИ СВЕТОТ: Што ќе се случи ако еден ден планетата престане да се врти (видео)

07 мар 2018
Како и во секој комичен филм, така и во ова видео се случува изненадување. Научниците сфаќаат дека луѓето цело време трчале во обратна насока
прикажани (од 1 до 6) од вкупно: 6
Напишавме