Hashtag: '#филм'
Creative

КЛАУСТРОФОБИЈА, МИСТЕРИЈА, ХОРОР: Апокалиптична најава за филмскиот фестивал во Гетеборг

07 јан 2019
Од 25 јануари, до 4 февруари во Гетеборг ќе се одржи 42 Филмски фестивал, кој е еден од позначајните во нордиската филмска продукција. Годинава фокусот е на фестивалот е апокалипсата
Digital

ПОСЛЕ РЕЧИСИ ТРИ ДЕЦЕНИИ: Меколи Калкин повторно глуми во „Сам дома“ (видео)

20 дек 2018
За разлика од пред три децении, во римејкот главната битка против крадците ја водат паметните електронски уреди, раководени од гласовниот асиситент во куќата, а „малиот“ Кевин и натаму прави лудории по дома
Creative

ТРЕНИНГ ЗА КРЕАТИВНОСТ: Вработени во маркетинг агенција самите снимаа хорор филмови (видео)

29 окт 2018
Добиле задача секој да си избере тим и заедно да креираат филмови со хорор-содржина. Филмовите се држат до кусата форма - шест секунди - согласно новиот тренд во ТВ и видео рекламирањето
Admen

СТЕВАН АЛЕКСИЌ, ДИЗАЈНЕР: Добриот плакат ги претвора актерите во икони на сите времиња

06 сеп 2018
Се обидувам да им ја вратам славата на плакатите, кога се во прашање култни домашни филмови, вели дизајнерот Алексиќ кој прави нови, осовременти плакати за легендарните екс-ју филмови, иако одамна не се филмското платно
Festivals

ПАДНАА ПРВИТЕ НАГРАДИ ВО КАН: Гранд-при за документарецот „Corazón“ за донација на органи (видео)

19 јун 2018
Признанието за филмот, кој обработува тема од областа на здравствената заштита и донацијата на органи е доделено во категоријата „Health & Wellness“. „Corazón“ е документарец, во кој главната улога ја толкува колумбиската актерка Ана де Армас
Campaigns

МИСТЕРИОЗЕН ПАКЕТ ВО ЛОС АНЏЕЛЕС: „Амазон“ ја испорача најголемата пратка до сега (видео)

18 јун 2018
Камионот со гигантскиот пакет бргу го привлече вниманието на јавноста. За кратко време, преку социјалните мрежи почнаа да се создаваат приказни и предвидувања за содржината на пратката
Creative

СО РЕНО ВО „ВОЈНА НА ЅВЕЗДИТЕ“: Францускиот теренец се најде среде битка со ласери (видео)

12 апр 2018
Се работи за рекламно видео за теренското возило на „Рено“, а во кое се искористени сцени од филмот „Соло“, кој е дел од филмската авантура „Војна на ѕвездите“. Филмот премиерно ќе биде прикажан во мај, а приказната во него е за капетанот Хан Соло
Creative

СПИЛБЕРГ СЕ НАЛУТИ: Не може да се користат моите филмови за рекламирање бургери (видео)

28 мар 2018
Откако тој им одговори преку видео-порака дека не се согласува, дебатата не престана. Од „Carl’s Jr“ објавија дека му оставиле порака на автомобилот на режисерот и од него бараат да ја смират топката
прикажани (од 1 до 8) од вкупно: 11 | следни
Напишавме