Hashtag: '#Владимир Путин'
Campaigns

ХРАБРА КАМПАЊА ПРОТИВ ЦЕНЗУРАTA: Путин вклучува и „дожд“ (видео)

21 фев 2019
Дизајнирана е апликација со која се овозможува на секој што ќе го скенира и прикаже ликот на рускиот претседател Владимир Путин да добие бесплатен пристап до содржините на каналот „Дожд“ во текот на еден ден
Campaigns

КОГА ПР-СЛУЖБАТА СИ ЈА ЗНАЕ РАБОТАТА: Путин играше хокеј за промоција на рускиот национален спорт

30 дек 2018
На натпреварот учество земале и рускиот министер за одбрана Сергеј Шојгу, како и хокејарските ветерани Вјачеслав Фетисов и Павел Буре. Путин секоја година игра најмалку еден меч од аматерската хокеј лига во Русија
Campaigns

ГЕРИЛА АКЦИЈА: Руски „агенти“ поставија шифрирани билборди со Путин среде Лондон (фото)

06 дек 2018
Билбордите ги поставиле за да ја повикаат британската влада да покрене истрага за тврдењата дека Русија се вмешала во крајниот исход од референдумот за излегување на Велика Британија од Европската Унија, познат како Брегзит
Campaigns

КАКО ПУТИН ПРОМОВИРА РУСКИ БРЕНД: Сам ја возеше новата блиндирана лимузина (видео)

18 окт 2018
Путин ја искористи посетата на египетскиот претседател Абдел Фатах ел-Сиси за да се пофали со новото возило. Притоа, во негов стил, рускиот претседател самиот седна зад воланот и го возеше неговиот египетски колега
Digital

ПУТИН ГО ЗАПОСЕДНА „ГУГЛ“: Рускиот лидер со целосна доминација на интернет

19 мар 2018
Во неделата Путин победи на изборите во Русија, а со тоа неговото име застана на врвот на пребарувани термини преку пребарувачот „Гугл“
прикажани (од 1 до 5) од вкупно: 5
Напишавме