Hashtag: '#Марк Закерберг'
Digital

НОВА МАКА ЗА ЗАКЕРБЕРГ: Казна од милијарди долари му се заканува на Фејсбук во САД

17 фев 2019
Висината на казната сè уште не е одредена. Но според пишувањето на „Вашингтон пост“, голема е веројатноста казната да го „изеде“ профитот од 6.9 милијарди долари што компанијата го пријави во последниот квартал од минатата година
Digital

БРИТАНСКАТА ВЛАДА ОТКРИ ДОВЕРЛИВИ МЕЈЛОВИ: Фејсбук споделувал кориснички податоци со Тиндер

05 дек 2018
Објавени се околу 250 страници, при што некои од нив се обележани како „строго доверливи“. Според објавеното, компанијата на Закерберг им дала дозвола на некои компании да имаат пристап до податоци за корисниците на социјалната мрежа
Campaigns

КАМПАЊА НА ФОРБС: Колку ќе заработуваше Закерберг ако беше жена? (фото)

27 сеп 2018
Како ќе изгледаа и колкаво богатство ќе имаа Марк Закерберг, Бил Гејтс, Карлос Слим, Елон Маск, доколку беа жени, прашува магазинот „Форбс“ кој почна кампања против разликите во примањата меѓу мажите и жените во развиените земји
Digital

ТИНЕЈЏЕРСКИ ЕГЗОДУС ОД ИМПЕРИЈАТА НА ЗАКЕРБЕРГ: Новите генерации не го сакаат „Фејсбук“ (анализа)

01 јун 2018
Според истражувањето, „Фејсбук“ се наоѓа на четврто место, после „Јутјуб“, „Инстаграм“ и „Снепчет“. Во спроведената анкета, само 51 процент од тинејџерите истакнале дека ја користат социјалната мрежа на Закерберг
Digital

„ИЗВИНИ-ШОУ“ НА ЗАКЕРБЕРГ ВО БРИСЕЛ: Празни одговори од челникот на „Фејсбук“ за европарламентарците

23 мај 2018
Извинете, морално беше, ама нема да се повтори, еве ветувам најдлабоко на цел свет, иако може пак ќе утнеме нешто, па повторно ќе ви се извиниме. Парафразирано, тоа е заклучокот од сведочењето на Закерберг во Брисел
Digital

ЌЕ СЕ СООЧИ СО ЕВРОПСКИТЕ ПРАВИЛА: Закерберг оди на сослушување во Брисел

22 мај 2018
Средбата, иако првично најавувана дека ќе биде зад затворени врати, сепак ќе се емитува онлајн, така што јавноста ќе може да ги следи сите прашања со кои ќе се соочи Закерберг. Главна тема на разговорот ќе биде скандалот со „Кембриџ аналитика“
прикажани (од 1 до 6) од вкупно: 6
Напишавме