Hashtag: '#Твитер'
Digital

НЕКОЛКУ ПРАКТИЧНИ СОВЕТИ: Кога е најдобро да се „постира“ на социјалните мрежи

12 фев 2019
Доколку целната група се ученици, тогаш подобро е да се „постира“ половина час пред почетокот на наставата и половина час до четириесетина минути откако завршува наставата за повеќето училишта
Digital

ШТО СЕ „ЛАЈКУВАШЕ“ ВО СВЕТОТ: Десетте најпопуларни објави на Твитер во 2018 година

30 дек 2018
Како репер за рангирање на „твитовите“ се бројот на ретвитувања и „лајкови“, како и бројот на прегледи. Притоа не е земен во предвид квалитетот и содржината на објавата. Рангирањето се однесува на објави од индивидуалци и од микро-инфлуенсери
Digital

НАД ЕДЕН МИЛИОН ДОПАЃАЊА: Како твит на „Бургер Кинг“ стана „најлајкуван“ на сите времиња?

17 дек 2018
Агенцијата што го води маркетингот на социјалните мрежи за „Бургер Кинг“ е „Coolr“, се наоѓа во Лондон и има тим од само десет луѓе. Од таму порачуваат брендовите да се бидат храбри и јасни во пораките на социјалните мрежи
Digital

ИЗГУБИЈА МИЛИОНИ ФАНОВИ: Ештон Качер, 50 Цент, Ники Минаж - жртви на чистката на „Твитер“

16 јул 2018
Со бришењето на профилите, бргу стана јасно дека познатите музички и актерски имиња имале стотици илјади, а во одредени случаи и по неколку милиони, лажни следбеници
Creative

ФЕНОМЕН НА ТВИТЕР: Милиони луѓе зјапаат во лимон што се тркала (видео)

13 јул 2018
Се работи за двеминутно видео, снимено со мобилен телефон, а на кое се гледа голем жолт лимон како се тркала по улица. Во снимката не се случува ништо посебно. Лимонот само се тркала, поминува покрај автомобили, купчиња лисја од дрвја, вирчиња вода
Digital

АГРЕСИВЕН ПОТЕГ НА „ТВИТЕР“: Избришани повеќе од 70 милиони лажни и сомнителни кориснички профили

09 јул 2018
Од популарната социјална мрежа дневно во просек биле исклучувани по еден милион кориснички профили. Очекувањата се дека „чистката“ ќе продолжи и во периодот на месец јули, и покрај ризикот да се намали бројот на нови корисници
прикажани (од 1 до 6) од вкупно: 6
Напишавме