Local

НЕ ГО ЗАГАДУВАМЕ СКОПЈЕ, НЕ НОСИМЕ ТУЃ ОТПАД: Депонијата „Дрисла“ со анимација се пофали како работи

09 јул 2018
„Дали 'Дрисла' е најголем загадувач во градот Скопје? Ццц... Честа лажна информација. Депонијата се наоѓа на 17 километри од градот Скопје, а нашата мерна станица покажува дека загадувањето е помало од општините низ градот“, се вели во анимацијата

ОХРАБРУВАЧКИ РЕЗУЛТАТИ: Македонија најдобра во односот кон купувачите, Словенија втора

05 јул 2018
Според годинешните резултати, Македонија остварила најдобар резулатат, односно 78,96 проценти. На второ место е Словенија со резултат од 75,60%, што во основа е пад за 3,43 процентни поени во однос на претходната година

ПОВИК ДО КРЕАТИВЦИТЕ: Отворен конкурс за дизајнирање сувенир на Скопје

26 јун 2018
Наградата е 20.000 денари, а се бара уникатно, практично, етичко, иновативно, економски оправдано решение што ќе отсликува брендирана приказна за град Скопје, по теркон на светските метропили. Рокот за пријавување е до 1 јули

ОД ГЛАВА ДО ПЕТИЦИ ВО НУРКАЧКО ОДЕЛО: Што бараше Весна Петрушевска во Вардар (видео)

06 јун 2018
Голем интерес кај домашната јавност предизвика тизер-фотографијата од актерката Весна Петрушевска, а на која таа беше „фатена“ како излегува од водите на Вардар, облечена од глава до петици во нуркачко одело.

СО ЛАЖЕН ЦЕПЕЛИН ПРЕКУ РЕД: Како Столе Стоилов плаќа сметки (видео)

06 јун 2018
Со лажен цепелин, од страна, преку ред.. тоа е дел од стратегијата со која селекторот на македонската ракометна репрезентација Раул Гонзалес го советува Столе Стоилов, да се снајде во гужвите пред шалтерите

ЈОВАНОВСКА, ЛУКАШ, АЗИРИ: Домашни уметници дизајнираа уникатни лименки за „златен даб“ (видео)

04 јун 2018
На лименките, што се под ознаката „Limited Edition“ двајцата уметници и дизајнерот преку сопствениот стил на уметничко изразување, го сменија изгледот на препознатливите зелени лименки во кои се продава пивото на „Прилепска пиварница“

НОВО РАБОТНО МЕСТО: Маркетинг агенцијата Brand Union е во потрага по Account Manager

30 мај 2018
Brand Union бараат одговорна, посветена личност која ќе го збогати нивниот тим. За повеќе информации можеш да ги контактираш на нивната страница на „Фејсбук“ или на нивниот профил на „Твитер“

СТРОГА КАМПАЊА ВО НАЈАВА: Рампа за шверцот и фалсификувањето на цигарите

22 мај 2018
Оваа соработка вклучува и заштита од повреда на правата на интелектуална сопственост, односно спречување на фалсификување на цигари и други тутунски производи од трговските марки чии носители на права се Друштвата - Членови на групацијата Бритиш Амер
прикажани (од 9 до 16) од вкупно: 87 | претходни | следни
Admen
Напишавме