Festivals

ДЕНОВИ НА КОМУНИКАЦИИТЕ: Aгенција на годината во Хрватска е „Bruketa&Žinić&Grey“

16 апр 2018
Во изминатите години имавме можност да соработуваме со некои од најамбициозните луѓе во државата. Нивната амбиција ни дава мотив и сила за напредување“, се вели во изјавата од двајцата креативни директори на агенцијата, Давор Брукета и Никола Жиниќ

HELLO SIRI: Жената со чиј глас зборуваат „ајфоните“ доаѓа на Денови на комуникациите (видео)

15 мар 2018
Сузан Бенет е популарната гласовна асистентка „Сири“ во мобилните уреди на „Епл“. Таа ќе одржи предавање на фестивалот во Ровињ, Хрватска

ОКО НЕ МУ ТРЕПНУВА: На фестивалот во Ровињ доаѓа мултимедијалниот уметник што „црта“ со поглед

16 фев 2018
Со помош на комплексен алгоритам и со помош на технологија на инфрацрвени зраци креира портрети исклучиво преку зениците од неговите очи, додека гледа во компјутерски монитор

КАДЕ ОДИ РЕГИОНОТ: Трансформацијата на огласувачкиот бизнис ќе биде во фокусот на „Предизвик 2018“

12 фев 2018
Како и во минатите изданија, дел од Форумот ќе биде посветен на поттикнување дијалог меѓу агенциите и компаниите, преку различни интерактивни работилници. Пријавувањето за учество на Форумот е до 23 февруари

ТРАНСФОРМИРАЈ ГО СВОЈОТ БИЗНИС: Собир на професионалците од балканските маркетинг агенции

22 јан 2018
Во Белград на 13 и 14 март ќе се одржи четвртиот регионален Форум за лидери од сферата на комуникациите, маркетингот, односите со јавноста „Предизвик 2018“, под мотото „Трансформирај го својот бизнис“

ИЗБРАНИ НАЈДОБРИТЕ ОГЛАСУВАЧИ ВО СРБИЈА: „Њу момент“ прогласена за агенција на годината

22 дек 2017
Гранд при наградата на агенцијата „Њу момент“ ѝ е доделена за кампањата „One book for peace“, направена за Меѓурелигискиот совет на Босна и Херцеговина

ЗАМИНУВА ПРВИОТ ЧОВЕК НА „КАН ЛИОН“: Тери Саваж се повлекува после 33 години

11 дек 2017
Terry Savage веќе 33 години е поврзан со „Кан Лион“ и тоа прво како претставник за Австралија, потоа како CEO на фестивалот, и на крај, конечно и како претседател

РАЗГОВОРИ, ДЕБАТИ И ПЛАКАТИ НА МЕГДАН: Заврши десеттото издание на Скопје постер фестивалот

05 дек 2017
Фестивалот на учесниците и посетителите годинава им понуди изложби, мастер-работилници, дизајн конференција, панел дискусија, дружење со менторите
прикажани (од 1 до 8) од вкупно: 68 | следни
Локални фестивали
Регионални фестивали
Светски фестивали